Back

Istorijos fakulteto Garbės dekanas

Augustinas Kęstutis Rogalskis gimė 1939 m. rugpjūčio 28 d. Naujamiesčio valsčiaus (Panevėžio raj.) Kibiškio vnk., keli kilometrai nuo Upytės ir šalia jos esančio piliakalnio, vadinamo Čičinsko kalno vardu. Tėvas Juozas Rogalskis – pažangus ūkininkas, ekonomikos ir agronomijos žinias tobulinęs Vokietijoje bei Danijoje ir savo ūkyje įdiegęs daug naujovių, buvo Panevėžio apskrities tarybos nariu, Naujamiesčio valsčiaus viršaičiu. Senelis iš motinos pusės Viktoras Narkus –Žemaitijoje žinomas knygnešys.

A. K. Rogalskis, 1955 metais baigęs Panevėžio 5-tos vidurinės mokyklos aštuonias klases, įstojo į Panevėžio hidromelioracijos technikumą ir 1959 metais jį baigė. Tais pačiais metais buvo paimtas į sovietinę armiją, kur praleido trejus metus. 1972 metais baigė Lietuvos Žemės ūkio akademiją ir įgijo inžinieriaus-hidrotechniko specialybę.

Darbinę veiklą, pagal specialybę, pradėjo 1962 metais Rokiškio melioracijos statybos valdyboje (MSV), vėliau dirbo Pakruojo MSV. Nuo 1972 metų pradėjo dirbti Melioracijos ir vandens ūkio ministerijoje: įvairiose jos struktūrose bei pareigybėse išdirbo apie dvidešimt metų. Savo darbinę veiklą užbaigė 2006 metais privataus verslo sferoje.

Į Trečiojo amžiaus universiteto veiklą Kęstutis įsijungė 2009 m. kaip Žmogaus dvasinio tobulėjimo (dabar – Socialinės psichologijos) fakulteto klausytojas. 2010 m. pradėjo lankyti Istorijos fakultetą, netrukus tapo fakulteto seniūnu. Iš šio fakulteto dekanės pareigų pasitraukus Irenai Jonkuvienei, A. K. Rogalskis, įkalbėtas tuometės MČTAU rektorės Vandos Brimienės, 2012 m. tapo Istorijos fakulteto dekanu.

Nors ir ne istorikas, Kęstutis visuomet domėjosi tarptautiniais santykiais, Lietuvos istorija, todėl, padedamas specialistų ir vadovaudamasis savo gyvenimo patirtimi, pertvarkė, suaktyvino Istorijos fakulteto veiklą. Susikūrus šiam fakultetui, 2006 m. į paskaitas ateidavo vos 10-20 klausytojų, o vadovaujant A. K. Rogalskiui, besidominčiųjų istorija klausytojų skaičius perkopė 100. Pavyko pasiekti, kad paskaitos būtų reguliarios ir gero lygio. „Darbas fakultete man buvo iššūkis, nes tokios patirties neturėjau. Istorijai niekada nebuvau abejingas, tačiau dekano pareigos paskatino dar labiau domėtis istorinėmis temomis klausantis paskaitų, studijuojant istorinę literatūrą“, – dalijasi prisiminimais Kęstutis.

Dekano A. K. Rogalskio ir fakulteto kuratorės, Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojos doc. dr. Vidos Kniūraitės dėka, paskaitas Istorijos fakultete pradėjo skaityti universitetų profesoriai ir docentai, žinomi šalies istorikai. Kiekvienais mokslo metais skaitomų paskaitų tematika buvo labai įvairi – nuo LDK istorijos, Napoleono karų iki šiuolaikinių aktualijų. Sėkmingai veikiantį Istorijos fakultetą perdavęs jo kuratorei doc. dr. V. Kniūraitei, 2015 m. pavasarį A.K. Rogalskis atsistatydino iš dekano pareigų, bet ir toliau aktyviai dalyvauja MČTAU, Istorijos ir kitų fakultetų renginiuose.

Už svarų indėlį Istorijos fakultetui ir aktyvią veiklą universiteto bendruomenėje Augustinui Kęstučiui Rogalskiui suteiktas MČTAU Garbės dekano vardas.

2015 m. rugpjūčio 10 d.