Iš Krotatijos – su „Grand Prix”
MČTAU šokių studijos dešimtmečio istorijoje tai kol kas didžiausias apdovanojimas. Festivalio „ADRIATIC ZADAR OPEN 2024“ konkurse, vykusiame Zadaro miesto teatre, Kroatijoje, už „Šokių siuitą“, choreografija Valerijos Stričkienės, grupė „Nonna dance“ iškovojo didįjį prizą. Tarp šešiolikos konkurse dalyvavusių kolektyvų vertinimo komisija „Nonna dance“ pasirodymą pripažino geriausiu.
Praeityje liko ir sunkios repeticijų valandos, ir nerimo mintys, ir jaudulys prieš konkursą. Jų vietą nuo trečiadienio užėmė pergalės džiaugsmas ir pasididžiavimas. Ir tai pelnyta. Tai pripažino kroatų choreografų komisija, kuriai vadovavo Zadaro muzikos ir šokių akademijos profesorė Sanja Petrovski. Pagal konkurso nuostatus „Grand prix“ gali būti ir neskiriamas, jei pasirodymai neatitinka konkurso keliamų aukšto lygio reikalavimų. Šį kartą „Nonna dance“ buvo nepralenkiamos.
Konkurso rezultatai buvo paskelbti ir apdovanojimai įteikti Zadaro miesto aikštėje vykusiame festivalyje. Į aikštę šokėjai žygiavo miesto gatvėmis pasipuošę, nešini lietuviška atributika. Sulaukė daug dėmesio, palaikymo, sveikinimų. Čia dalyvavo ir festivalio dalyvius pasveikino Lietuvos ambasados Kroatijoje pirmoji sekretorė Giedrė Šidagytė Gudaitienė. Ji priminė kultūrinius ryšius tarp dviejų šalių stiprinančius renginius, paminėjo ir aštuntą kartą rengiamą šokių festivalį, kuriame jau dalyvavo per 2 tūkstančius Lietuvos šokėjų. Šis festivalis į Kroatiją atnešė ne tik šimtmetį švenčiančios Lietuvos dainų šventės nuotaiką, bet ir Lietuvos kultūros dalelę. Pasveikino ir Zadaro savivaldybės atstovė Anita Gržan Martinovič.
Nors Zadaro festivalis jau rengiamas aštuntą kartą, MČTAU šokių studijos kolektyvai šiame festivalyje dalyvavo pirmą kartą. Nepriekaištingai pasirodė ir šokių grupės „Bruknės“ konkurse šokusios „Čia-čia-čia“, bei „Emocija“, šokusi „Bachara“. Konkurse dalyvavo ir Raseinių TAU linijinių šokių kolektyvas „Raseika“. Festivalio direktorius Edgaras Šnipaitis apdovanojo konkurso dalyvius. Vadovei Valerijai Stričkienei įteiktas „Gran prix“ sertifikatas, prizas, šokėjoms – medaliai.
Žiūrovų aplodismentų, pagyrų ir emocingų komplimentų MČTAU šokėjos sulaukė po pasirodymų Zadaro miesto Šv. Pauliaus aikštėje, kur be festivalio dalyvių iš Lietuvos šoko ir Kroatijos šokėjai. Mūsiškes šokėjas kitose miesto vietose atpažindavo ne tik tą vakarą, bet ir kitą dieną, jos sulaukdavo ne tik šypsenų, bet ir pagyrimų.
Sveikindama „Nonna dance“ kolektyvą su pirmuoju dideliu apdovanojimu, vadovė V. Stričkienė sakė, kad didžiuojasi ir mato kolektyvo galimybę siekti tarptautinės scenos. Linkėjo vienybės, pasitikėjimo vadovu ir noro šokti, nes galėjimo ir gebėjimų yra. „Įveikėme šitą etapą, esame pasiruošę dalyvauti ir didesniame tarptautiniame konkurse“, – sakė vadovė.
„Mano svajonė išsipildė“, – po apdovanojimo džiaugsmo neslėpė grupės seniūnė Aldona Mšastienė. Jos pečiams kliuvo didieji kelionės organizavimo rūpesčiai, transporto, apgyvendinimo ir ekskursijų paieškos. „Per devynerius mano šokių patirties metus šis apdovanojimas yra svarbiausias. Esame dalyvavusios daugelyje festivalių, konkursų Lietuvoje, bet užsienio šalyje konkurse – pirmą kartą. Tai ne tik džiaugsmo teikia, bet ir skatina didžiuotis bei įkvepia“,- emocijomis dalinosi Roma Kriaučiūnienė. Nuo pat kolektyvo sukūrimo jame šokanti Meilutė Keblienė sakė taip pat vertinanti šį kolektyvo pasiekimą. Rūta Kožiamiakienė konkursų patirties turi iš kitų savo pomėgių – dainavimo, o su „Nonna dance“ toks viešas pasirodymas jai pirmasis. „Labai džiaugiuosi, džiaugiuosi už save, už kolektyvą, už vadovę. Mes galime“, – apie lūkesčių išsipildymą sakė Rūta.
MČTAU šokių studijos šokėjos pasirodė ne tik Zadare. Penktadienį Starigrad Paklenica miesto aikštėje surengtas festivalio dalyvių iš Lietuvos koncertas. Sveikindama festivalio dalyvius ir miesto gyventojams pristatydama dalelę Lietuvos, Marija Koič sakė, kad artimiau pažindami kitų šalių kultūrą, tradicijas ir žmones, mes darome pasaulį geresniu. „Kroatijoje Lietuvą myli,“- teigė ji. Nors miesto aikštė ir nėra pritaikyta švelniems šokių judesiams, bet pasirodymas ant Adrijos jūros kranto vakaro saulei tiesiant aukso taką, o jūrai akompanuojant švelniu bangavimu – nepamirštamas. Šventės finale į vieną būrį suėję visi festivalio dalyviai į šokio sūkurį įtraukė ir drąsesnius žiūrovus.
Ne kartą viešnagėje skambėjo širdingi padėkos žodžiai studijos vadovei V. Stričkienei. Kelionė į Kroatiją išsipildė, patirčių ir įspūdžių daug, jais dar dalinsis šokėjos.
Lilija Smalakienė
Autorės nuotraukose konkurso ir festivalio koncertų akimirkos