Palangoje – smagi ir spalvinga „Senjorų šokių pynė 2024“
Tradicinis, jau penktasis, Lietuvos trečiojo amžiaus universitetų šokių kolektyvų festivalis „Senjorų šokių pynė 2024“, kurį kas antri metai organizuoja Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas (MČTAU), prasmingai įsipynė į Palangoje vykusius Senjorų savaitės renginius. Todėl sekmadienį Palangos senojoje gimnazijoje šurmuliavo daugybė svečių iš visos Lietuvos, o sceną užkariavo spalvingi šokiai.
Beveik 400 dalyvių iš 25 kolektyvų ir beveik pusšimtis klasikinių, šiuolaikinių, linijnių, tautinių šokių supynė ne tik spalvingą, skambią, jaunatvišką, kupiną ypatingų emocijų, bet ir nuoširdžios bendrystės šventinę dieną.
Jaunųjų šokėjų Damiro ir Barboros iš Palangos sportinių šokių klubo „Svilelis“ džaivas įžiebė energijos kibirkštį. Šilti Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos (NTAUA) prezidentės MČTAU rektorės dr. Zitos Žebrauskienės sveikinimo žodžiai bei renginio globėjos pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės laiškas, atskriejęs iš Amerikos, apgaubė renginį ypatingumo ir nuoširdumo dvasia. Renginio vedėjos aktorės Agnės Levickaitės kiekvieno kolektyvo ir jų pasirodymo pristatymas su meile liudijo čia sklandant ne konkurencijos, o nuoširdžios bičiulystės jausmus. Jau nuo pirmųjų MČTAU šokių studijos grupės „Nonna Dance“ klasikinių šokių siuitos taktų buvo užduotas ypatingos sceninės kultūros, elegancijos ir žiūrovus pakerinčio šokio kodas.
Scenoje keitėsi kolektyvai, šokių žanrai, mainėsi spalvos ir ritmai, bet neblėso energija, nesisklaidė šokio magija, ir keturios valandos be pertraukos žiūrovams neprailgo. O žiūrovų salė visas festivalio valandas buvo sausakimša. Kolektyvai festivalio programai parengė po du pasirodymus
MČTAU šokių studijos grupė „Bruknės“ šoko tango ir sambą, o „Emocija“ – naujausią savo šokį Vienos valsą ir „Čia-čia-čia“. Mūsų universiteto šokių studijos šokėjų pasirodymai sulaukė ne tik palaikančių žiūrovų plojimų, bet ir pagyrų.
Festivalis ne veltui yra šokio šventė, kur skleidžiasi šypsenos, spindi akys, o žiūrovas turi galimybių ne kartą nustebti. Naujosios Akmenės TAU šokio teatro studijos „Retro“ pasirodymas festivaliui padovanojo teatro magijos pliūpsnį, Mažeikių TAU šokių studija „Serbentėlė“ – šokio „Paryžiaus ilgesys“ premjerą, o nuotaikingajam šokiui „Diatonikas“ susijungė radviliškietės iš „Radvilės“ ir „Raskilos“ kolektyvų.
Po visų pasirodymų ištikimus šokiui festivalio dalyvius, pasiaukojančius jų vadovus baigiantis šventei pakvietė į sceną ir apdovanojo ne tik padėkos raštais, bet ir originaliais menininko sukurtais festivalio prizais su specialiais įrašais bei ypatingais kepiniais.
Festivalis baigėsi, žiūrovai dėkojo atsistoję, NTAUA prezidentė MČTAU rektorė Z. Žebrauskienė žodžiu bandė sustabdyti šį žavų ir nepakartojamą laiką, dėkojo amžinos jaunystės saugotojams šokio entuziastams. Renginio sumanytojai, organizatorei ir režisierei nenuilstančiai MČTAU šokių studijos vadovei Valerijai Stričkienei skambėjo ne tik padėkos, bet ir „Ilgiausių metų“. Darniai rikiavosi programos numeriai, gražiai skambėjo muzika, tuo rūpinosi festivalio garso režisierius, šokių ir šio festivalio patriotas, MČTAU Informacinių technologijų fakulteto dekanas Ovidijus Gabrėnas. Festivalio globėjos pirmosios šalies ponios D. Nausėdienės dėmesys leidžia pasijusti svarbiems ir ypatingiems.
Organizacinių iššūkių rengėjams teko nemažai patirti, buvo iškilę problemų dėl apšvietimo. Gelbėti situacijos įsijungė ir rektorė. Nuoširdžiai gausiu svečių būriu, pasidalinusios įsipareigojimais, rūpinosi šokių grupės „Emocija“ moterys, sutikdamos kolektyvus, parodydamos, kur įsikurti. Šokio šventė pavyko. Todėl padėkos V. Stričkienei skambėjo ne tik Palangos senojoje gimnazijoje, bet ir pasivijo kitą dieną telefono skambučiais su įspūdžiais ir ypatingomis emocijomis.
„Mes augame, tai rodo ne tik festivalio dalyvių skaičius, bet ir pasirodymų meninis lygis, kolektyvų išradingumas ir kūrybiškumas, nuolat auganti sceninė kultūra, estetika, įspūdingi sceniniai rūbai, – po renginio sakė V. Stričkienė. – Tai ne tik džiugina, bet ir skatina ieškoti naujų idėjų būsimiems šokėjų sambūriams. Didžiuojuosi ir mūsų šokių studijos kolektyvų pasirodymais. Ne veltui mus laiko pavyzdžiu.“
Po festivalio daugelis Palangos svečių pasiliko ne tik pasidžiaugti jūra, bet ir dalyvavo Senjorų savaitės įvykiuose, spėjo į spektaklius, vakaro koncertus, liko ir kitos dienos renginiuose.
Lilija Smalakienė
Autorės nuotraukos