Tarptautinę šokių dieną Radviliškyje – tikras šokių šokas!
Balandžio 29 dieną MČTAU šokių studijos kolektyvo „Nonna Dance“ šokėjos dalyvavo Respublikiniame šokių kolektyvų festivalyje – konkurse “Šokių šokas” ir taip paminėjo Tarptautinę šokių dieną. Šokėjos pasirodė sėkmingai ir grįžo ne tuščiomis – šokis “Tango” buvo įvertintas I vieta.
Festivalis–konkursas vyko Radviliškio miesto kultūros centre. Jame dalyvavo įvairaus stiliaus šokių ir skirtingo amžiaus kolektyvai iš visos Lietuvos – vaikų, jaunimo ir suaugusių. Kiekvienas kolektyvas pristatė po vieną šokį pasirinktoje amžiaus kategorijoje. Iš viso kolektyvai sušoko 60 šokių. Kolektyvų pasirodymus vertino komisija, sudaryta iš įvairių šokio krypčių profesionalių šokėjų bei choreografų. Buvo vertinami pagrindiniai šokio kompozicijos elementai: choreografija, atlikimo technika, šokio idėja, estetinis pateikimas, originalumas, artistiškumas, emocija. Kiekvienas pasirodymas buvo apdovanotas I, II, III laipsnio diplomais. Kiekvienas kolektyvas buvo apdovanotas festivalio organizatorių įsteigtais prizais. Dalyvių pasirodymai buvo įvertinami viešai, iš karto po atlikimo. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas medaliu.
Po konkurso grįžtant namo užsukome į Šeduvą, aplankėme Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčią, pastatytą 1649 m. Tai – seniausias Šeduvos kultūros paveldo objektas ir vienas iš vertingiausių Lietuvos sakralinės architektūros kūrinių.
Važiuojant pro Šeduvos malūną negalėjome nesustoti: šimtametis pastatas, traukiantis lankytojus savo didybe, mistinėmis istorijomis, legendomis ir gražiai sutvarkyta aplinka. Restauruotose patalpose maloniai praleidome laiką: pasižvalgėme po senojo malūno vidų, papietavome, atšventėme laimėjimą.
Pakeliui sustojome pasigrožėti tulpių žiedais ir pajausti išskirtinę Burbiškio dvaro aurą. Dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas nuo 1692 m. Pirmieji jo savininkai buvo Burbos – pagal jų pavardę ir kilo vietovės pavadinimas. Dabar čia įkurto Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvare skleidžiasi įvairiaspalviai tulpių žiedai. Dvaro tulpių kolekcijoje skaičiuojama apie pusė tūkstančio tulpių veislių. Tulpės skleidžiasi ne tik dvaro gėlyno lysvėse, kaip būdavo sodinama XX a. pradžioje, bet ir parko klombose: vidiniame dvaro rūmų kieme, tvenkinių pakrantėse, parteryje. Kiekvieną pavasarį čia vyksta visoje Lietuvoje ir už jos ribų žinomi festivaliai „Tulpių žydėjimo šventė“. Ankstyviausios tulpės Burbiškio dvare šiemet žiedus išskleidė jau balandžio antroje pusėje. Atšilus orams, saulė pažadino ir daugiau tulpių veislių – šiuo metu tulpyne žydi apie 20 proc. įvairiaspalvių žiedų. Tikras pavasario džiaugsmas ir malonumas akims!
Namo į Vilnių grįžome puikios nuotaikos, pasidabinusios laimėtais medaliais ir kalbėdamos apie artimiausias repeticijas bei planus – šiomis dienomis aktyviai ruošiamės naujam tarptautiniam konkursui, kuris vyks kaimyninėje Latvijoje, Jūrmaloje.
Esame dėkingos savo vadovei Valerijai Stričkienei, kuri nuoširdžiai ir kūrybiškai dirba, tobulina kiekvieną žingsnelį ir judesį, atverdama mums vis naujas šokio paslaptis.
Kolektyvo „Nonna Dance“ informacija ir nuotraukos