
Užbaigtas projektas: dalyvauta mokymuose, parengti nauji dokumentai
Užverčiame paskutinius metų kalendoriaus lapelius, užbaigiame ir projektus. Parengusi projekto „MČTAU institucinių gebėjimų stiprinimas 2024 m.“ veiklos ataskaitą, projekto vadovė Laima Tuleikienė sako, kad visi suplanuoti projekto renginiai, siekiant stiprinti MČTAU institucinius gebėjimus bei pagerinti teikiamų paslaugų kokybę, įvyko, projekto veiklomis nusivylusių nebuvo.
Pasak projekto vadovės Laimos Tuleikienės, MČTAU savanorių mokymų organizavimo kompetencijų tobulinimui buvo parengtos dvi mokymų programos, skirtos MČTAU rektoratui ir administracijai. Mokymuose Kauno TAU prorektoriaus, Technologijų fakulteto kuratoriaus Rimvydo Velykio paskaita „Dirbtinis intelektas kūryboje ir singuliarumo taškas“ ne tik sudomino klausytojus, bet ir sukėlė diskusijų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausiasis patarėjas Steponas Kulbauskas skaičiais ir palyginimais iliustruotame pranešime „Vyresnio amžiaus žmonių socialinės įtraukties ir aktyvumo dididinimas“ kalbėjo apie priemones, kaip įtraukti vyresnius žmones į sprendimų priėmimą. Klausimų bei diskusijų sulaukė ir psichologės Mirolandos Trakumaitės paskaita „Bendravimo psichologija ir bendravimo kultūra“.
Du penktadienius spalio mėnesį į antrąją institucinių gebėjimų stiprinimo projekto mokymų sesiją rinkosi MČTAU fakultetų dekanai. Vidinei komunikacijai tobulinti buvo skirtas pirmasis užsiėmimas. Dr. Editos Dereškevičienės, Žmogaus studijų centro viceprezidentės, paskaita “Efektyvi komunikacija“ nagrinėjo tarpasmeninės komunikacijos ypatumus. Kūrybinėse dirbtuvėse ieškota būdų, kokios priemonės padėtų efektyviai keistis informacija, kurti bendras tarpfakultetines veiklas, kaip patobulinti vidinę diskusiją apie TAU darbą, kaip supažindinti naujus klausytojus apie universitetines veiklas.
Kito penktadienio mokymai buvo skirti išorinei komunikacijai. Mokymo dalyviai klausėsi prof. Audronės Nugaraitės paskaitos ir kūrybinėse dirbtuvėse ieškojo priemonių, kurios leistų sėkmingiau skleisti žinią apie MČTAU. Diskusijose gimė naujų idėjų MČTAU veiklos tobulinimui. Buvo parengtas MČTAU komunikacijos strategijos projektas, kuris buvo aptartas rektorate ir bus tvirtinamas kitame posėdyje.
Parengtos keturios mokymo programos MČTAU klausytojams, apmokyta per pustrečio šimto dalyvių. Projekto vadovė Laima Tuleikienė sako, kad tos mokymų programos sulaukė ne tik klausytojų dėmesio, bet ir gerų atsiliepimų. Informacinių technologijų fakultete surengti keturių valandų mokymai „Ko mums laukti iš dirbtinio intelekto?“, kuriuose studijavo 88 dalyviai, 87 proc. vertino gerai ir labai gerai. Sveikos gyvensenos fakultete organizuoti mokymai „Sveiko senėjimo galimybės“ ir „Kaip lavinti atmintį“, kuriuose dalyvavo 53 klausytojai, 87 proc. įvertino gerai ir labai gerai. Psichologijos fakultete – 4 val. mokymai „Savęs pažinimas ir praktinė nauda“. Turizmo fakultete surengti mokymai „Žemaičių dainuojamojo folkloro išskirtiniai bruožai” ir „Romualdas Kvintas. Žymaus skulptoriaus kelionė nuo Žagarės iki Vilniaus”.
Įgyvendinant projektą buvo sukurtas naujas MČTAU interneto svetainės dizainas, o turinys perkeltas į „WordPress“ turinio valdymo sistemą. MČTAU interneto svetainė ne tik šiuolaikiškai atrodo, bet ir patogi administruoti. Lengva surasti informaciją apie renginius, o svarbi informacija skelbiama bėgančia eilute. Nauja svetainė veikia nuo rugpjūčio mėnesio.
Projektą finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Lilija Smalakienė
Autorės nuotraukose – akimirkos iš projekto renginių