
Garbės nariai keliavo į XIX amžių
MČTAU Garbės narių klubo vadovė Turizmo fakulteto Garbės dekanė Teodora Dilkienė organizavo nuostabų renginį – aplankyti Markučių dvarą.Galima pagalvoti, ko ten eiti – juk viskas ir taip žinoma, nes ne vieną kartą būta, girdėta, skaityta. Tačiau labai patyrusi turizmo organizatorė Teodora žinojo, ką daro: renginį pavadino labai romantiškai ir daug žadančiai –„Žmogus ir medis“.
Pirmoji renginio dalis – miško terapija su parko gidu. Išsamiai papasakota Markučių dvaro parko istorija, parodyti ir charakterizuoti senieji medžiai, „įvertinti“ nuostabūs tvenkiniai.
Antroji renginio dalis – arbatėlė dvaro rūmų menėje: Garbės narių klubo vadovė pati virė nuostabią žolelių arbatą, pasinaudodama XIX amžiaus dvare privalomu samovaru. Garbės narių klubo narė Ona Danutė Mateikienė visus pribloškė nenusakomo skonio pačios keptu pyragu.
Lektorė – Garbės klubo narė Elena Dobrovolskienė maloniai nuteikė kolegas išsamiu pasakojimu, kurie medžiai globoja kuriame mėnesyje gimusį žmogų. Kiekvienam mėnesio „savininkui“ lektorė padovanojo aplankėlį su prasmingu medžio aprašymu. Pasivaišinusius ir lektorės pamalonintus svečius gidė pakvietė apžiūrėti rūmus, savo akimis pamatyti, kaip gyveno Markučių dvaro savininkai Melnikai ir Puškinai. Gidė „vertė“ lankytojus atkreipti dėmesį į sunkiai pastebimas, bet reikšmingas interjero detales.
Dėkingi Garbės narių klubo vadovei ir Markučių dvaro „savininkei“, puikiai informuotai gidei, garbės nariai išsiskirstė, palinkėję vieni kitiems puikios vasaros.
Vida Kniūraitė
Teodoros Dilkienės ir Danutės Mateikienės nuotraukos






