
MČTAU veikla domėjosi senjorai iš Ispanijos
Penktadienį, nors lijo lietus, MČTAU koridoriuose ir auditorijoje buvo saulėta ir šilta nuo draugiškų šypsenų ir linksmai nusiteikusių svečių. MČTAU viešėjo 50 senjorų delegacija iš Ispanijos, Granados universiteto, kuriame ir veikia vyresnių studentų asociacija ALUMA.
Sutikti svečių atėjo ir mūsų klausytojai, besimokantys ispanų kalbos. Sveikindama svečius besimokančių Lietuvos senjorų erdvėje, rektorė dr. Zita Žebrauskienė perdavė linkėjimus nuo visos Lietuvos 17 tūkstančių Trečiojo amžiaus universitetų klausytojų ir palinkėjo, kad jiems ne tik patiktų viešnagė Lietuvoje, bet jie pajustų mūsų draugiškumą.
Susitikimas
Tad ir pradėjo nuo dovanų – muzikinių ansamblio „Romantikai“ pasveikinimų. „Romantikai“ svečiams padovanojo lietuviškų dainų. Susitikime vertėjavęs Algimantas Dugnas papasakojo apie ką jos, o paraginti Antano Pociūno, svečiai smagiai įsijungė dainuoti priedainių. Dar labiau auditorija suskambėjo ir sujudo, kai A. Pociūnas, išdalinęs svečiams instrumentų su „Romantikais“ ispaniškas dainas dainavo. Ne tik plojo, lingavo svečiai, bet ir šokti pradėjo.
Tokia nuotaikinga nata pradėtas susitikimas. MČTAU Kultūros fakulteto dekanė Violeta Skaržinskienė pristatė MČTAU ir svarbiausius mūsų veiklos uždavinius – žinias ir bendravimą, papasakojo apie veiklas, kurios sukūrė 4000 renginių per metus. Pasveikino Granados universiteto ALUMA prezidentas José Rodríguez Sánchez, perdavęs linkėjimus ne tik rektorei, bet ir visai bendruomenei ir pakvietė į Granadą. Rafael Reche Silva, tos pačios asociacijos sekretorius, suorganizavęs šią kelionę, papasakojo apie universitetą ir prieš dešimtmetį pradėtus tarptautinius ryšius su kitais Europos vyresnių žmonių universitetais. Granados universiteto Nuolatinio mokymosi asociacija ALUMA yra seniausia Ispanijoje, nuo jo, kaip ir nuo MČTAU Lietuvoje, prasidėjo vyresnių žmonių studijos. Filmas apie Granadą ir universitetą svečių parengtas dviem kalbomis – ispanų ir lietuvių. Parodytas filmuotas ir mūsų universiteto pristatymas. Apsikeista dovanomis. Dar buvo bendra daina ir bendra nuotrauka. Svečiai neskubėjo skirstytis, kalbėjosi, fotografavosi. Ir, žinoma, dėkojo už priėmimą.
Granados universitetas
Granados universitetas yra tarp šimto geriausių pasaulio universitetų. Nuolatinių atvirų studijų syrius Granados universitete įkurtas 1994 metais. Šiandien yra 1453 senjorai studentai, 223 dėstytojai. Veikia dirbtuvės, tyrimų komandos, rengiami seminarai, yra teatro studija ir choras. Jie mokosi kaip mes, nuo spalio iki gegužės, studijuoja 109 temas. Turi 2 filialus Afrikoje. Kasmet rengiamas poezijos ir literatūros sambūris, fotografijos, trumposios prozos ir tapybos konkursai, susitikimai su 12 pasaulio universitetų bendruomenėmis, solidarumo koncertai, diskusijos tarp kartų. Sportuojama, rengiami žygiai, ekskursijos, populiarios irklavimo ir „Drakono valties“ varžybos. Apie veiklą pasakoja ne tik socialiniuose tinkluose ir internetinėje svetainėje, universitetas turi radijo stotį, rengia laidas, leidžia žurnalą.
„Iššūkiai, su kuriais XXI amžiuje susiduria vyresni nei 50 metų žmonės, žymi naują erą: studentai yra reiklesni, turi geresnį universitetinį ir profesinį išsilavinimą bei yra atviri nuolatiniam mokymuisi. Universitetas atjaunina, žadina entuziazmą, įgalina būti naudingu, neleidžia jaustis vienišam, atveria žinių visatą ir lėtina senėjimo laikrodį.
AULA studentai džiaugiasi puikia sveikata ir tapo etalonu kitiems Ispanijos vyresniųjų universitetams. Įvairiapusė ir vertinga programa vyresniems studentams – menas, humanitariniai mokslai, socialiniai mokslai, gamtos mokslai ir kt. Profesorių komanda, turi dėstymo įgūdžių ir sėkmingai užpildo studentų žinių spragas. Tad šis judėjimas yra teisingas“, – viename straipsnyje parašė Rafaelis Reche Silva.
„Atrodo, kad ateitis mus spaudžia, ir turime intensyviai gyventi dabartimi. Dar niekada neturėjome tiek daug priežasčių pažadinti mumyse slypinčią jaunystę. Pradėk ir vėl pradėk – geras šūkis“, – apie Granados senjorų aktyvumą registruojantis studijoms rašoma ALUMA svetainėje.
„Mes labai panašūs“ – ne kartą skambėjo ši frazė susitikime MČTAU.
Lilija Smalakienė
Rasos Pakalkienės nuotraukos