Ingrida Šimonytė: Lietuvoje yra ir daug gerų dalykų
Politikos, teisės ir ekonomikos fakulteto pirmadienį organizuotas susitikimas su politike, Lietuvos Seimo nare, laikinąja premjere Ingrida Šimonyte sulaukė dėmesio – auditorija buvo sausakimša, o viešnia sutikta nuoširdžiais plojimais. Pristatydama viešnią, rektorė dr. Zita Žebrauskienė sakė, kad svečiuose - tikra MČTAU draugė, kuri kartu ir šventėje, ir poreikius supranta. O I. Šimonytė džiaugėsi, jog jai smagu susitikti po politinių batalijų. „Ir niekas negalės prikišti, kad man ko nors iš jūsų reikia“,- pridūrė laikinoji premjerė.
Rektorės paprašyta kalbėti apie laiką, koks jis buvo dirbant premjere, I. Šimonytė kadenciją palygino su šios dienos aktualijomis, kai rytas prasideda nuo žinios apie nukritusį lėktuvą. Priminė tekusius išbandymus: COVID pandemiją ir karantiną, lėktuvo pagrobimą Baltarusijoje, migrantų krizę. Tie įvykiai išryškino, kad egzistuoja visuomenėje du kardinaliai priešingi, nesutaikomi požiūriai į problemas, sakė politikė. Ir klausimų iš auditorijos politikei netrūko. Fakulteto dekanas Vitalius Skaržinskas pagarsino raštu parašytus. Klausta ir gyvai. Teirautasi, kaip vyksta valdžios perdavimas. „Nieko pikantiško ten nevyksta, tik darbinė situacija, kad tęstusi procesas“,- sakė laikinoji ministrė pirmininkė. Į klausimą apie ministerijų reoganizavimą ir Regionų ministeriją, Ingrida Šimonytė atkreipė dėmesį, kad ta ministerija turėtų būti daugiau apie valstybės valdymą, nes Vidaus reikalų ministerijai tuos klausimus dažnai užstoja svarbesni kasdienybės diktuojami reikalai. Pabrėžė ir Energetikos ministerijos svarbą dėl augančio elektros energijos poreikio. Teirautasi ir apie šurmulį dėl „Teltonikos“, ir aukštųjų technologijų pramonės padėtį. Laikinoji premjerė sakė, kad dideliems projektams reikia daugiau laiko, minėjo sėkmingus pavyzdžius. Atsakydama į klausimą, kaip atsiranda prorusiškos partijos, kodėl jos ateina iki rinkimų, politikė sakė, kad taip bus, kol bus pritariančių. Politikė prisiminė ir praėjusių rinkimų bruožą, kad niekas nekalbėjo apie turinį, apie programas, tik kritikavo, kokie kiti yra blogi. Priminė vyravusį pyktį, neapykantą, agresyvų purvą. Teirautasi ir apie Europos reikalus, klausta, ar ji sieks partijos pirmininko posto, kodėl teismo ir Konstitucinio teismo sprendimai negalioja Seimo nariams. Ar reikia mums „Rail Baltica“, laikinoji premjerė išskyrė geležinkelio svarbą ekologiniu ir saugumo požiūriu. Klausta ir apie politikų pražangas, ir apie uždarus archyvus, ir apie situaciją Ukrainoje. Atsakydama į klausimus, kalbėdama apie Europos ekonomiką, Ingrida Šimonytė ne kartą sakė, kad Lietuvoje yra daug labai gerų dalykų, o pasakymai, kad viskas sugriauta, neparemiami argumentais. Ir svarbiau, kas bus toliau, teigė, kad pasitiki žmonėmis tol, kol jie neįrodo, jog pasitikėti nebegali.
Dėkodama už politikės viešnagę ir ketverius metus darbo, rektorė Z. Žebrauskienė priminė, kad Ingridos Šimonytės vadovaujama vyriausybė yra pirmoji vyriausybė į programą įrašiusi trečiojo amžiaus universitetus (TAU). „Įrašė, bet ne viskas padaryta. Todėl prašome, kad jūs būtumėte TAU ambasadore naujos kadencijos Seime ir vyriausybėje“, – sakė rektorė, įteikdama dovanų MČTAU klausytojų kūrybos almanachą.
Lilija Smalakienė
Vaclavo Svidinsko nuotraukos